Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Dujų balionėlis

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Puikusis pavyzdys, kaip niekad nesuprasit, ką nusipirkot, nes štai jums čia parašyta, kad yra milijonas dujų ir tai yra dujų purškimo profesionalams ir dar tos dujos kokios tai paralyžuojančios, o išties tai paprastas CS

Dujų balionėlis - taigi dabar gal jau vienintelis legalus dalykas savigynai, kurį galima turėti, nesirūpinant visokiais nepatogumais ir pažymomis beigi nesitampant kilograminio geležies gabalo su savim. Užtaisomas visokiomis ašarinėmis dujomis, pasižymi puikiais efektais bei tuo, kad tik kartais besigynusiam tenka sėsti į kalėjimą už užpuolikui suteiktus sužalojimus, nes iš ties gi dujų balionėlis - tai cheminis ginklas kišenėje.

Užtat labai svarbu pasirinkti, kad gerai būtų pasirinkta, o ne kažkokia netinkama nesąmonė. Štai pavyzdžiui visokie pardavėjai jums pripasakos visokių kliedesių irgi melo, kad tik parduotų prekę, nes pardavėjai bet ką jums norės įbrukti, o kiek tų dujų balionėlyje tai neparašo.

Ir visai jau niekada neparašo svarbiausios balionėlio charakteristikos - kiek dirginančių medžiagų per sekundę išpurškiama, nors būtent tai yra svarbiausia balionėlio savybė. Ir netgi neparašo, kiek procentų tirpalas tų medžiagų. Ir neretai netgi neparašo, koks tenai tų medžiagų kiekis. Taip yra todėl, kad jus laiko durniais, kurie bet ką nusipirks.

O dar būna, kad ir patys užpuolikai ką nors užpuola ir nupurškia dujomis, tai irgi būna klausimas, kaip apsisaugoti nuo ašarinių dujų. Taip kad čia jum papasakosim apie viską, ką reikia žinoti ir kaip jie jums primeluos, kad jūs neapsigautumėt.


Nebūkit durni, nes ašarinės dujos pavojingos

Didelės CS koncentracijos sukelia pūsles ant odos. Nuotraukoje vyrukas, kuris stebėjo kareivius, kurie dujų kameroje tikrinosi savo dujokaukes, o per tarpelį tarp jo dujokaukės ir drabužių skverbėsi CS, sukeldamas poveikius, panašius į iprito. Tai tose dujų kamerose dujų koncentracija būna visgi kokį 100 kartų mažesnė, nei pačioje dujų balionėlio srovėje. O pagalvokite, kas plaučiuose darosi, jei dujų kas įkvepia. Ir dar pagalvokite, kas būna nuo CN, kuris pūsles dar labiau sukelia.

Štai pirmas dalykas, kurį svarbu žinoti - tai kad dažnai įvairūs veikėjai meluoja, jog ašarinės dujos nepavojingos, todėl drąsiai galite jas naudoti ir niekam jos nekenkia. Tai pirma jums informacija: visos ašarinės dujos netgi iš balionėlio gali sukelti sunkius akių, plaučių ir odos pažeidimus o taip pat skausminį šoką su dėl jo išsivystančiais širdies sutrikimais ir užpuoliko kelione į gydomąjį morgą.

Kitaip tariant, nupurkšit jūs kokį nors užpuoliką, o jisai ims ir praras pusę regėjimo, taps invalidu, o teisme jums teks įrodinėti, kad tikrai buvo būtinoji gintis ir tas invalidumo suteikimas užpuolikui buvo pateisinama priemonė, svarbesnė už tuos 20 litų, kuriuos jis norėjo pasiskolinti o paskui grąžinti, o ir išvis jis tik norėjo paklausti, kiek valandų, o jūs jam papurškėte dujų, o jam nuo to išdegė akies tinklainė ir susidrumstė akies lęšiukas. Tai štai jums ir reiks įrodinėti, kad jūs ne asilas.

O dar geriau bus, jei tasai nupurkštasis numirs. Mirusių nuo ašarinių dujų yra fiksuota ir Lietuvoje, taip kad negalvokit, kad čia nėra jums rizikos. O 15 metų kalėjime sėdėti irgi juk nenorite. Todėl gerai žinokite, ką darot, nes paskui nesiskųskit, kad nežinojot.

Aišku, balionėlis turi mažiau dujų, negu dujinio pistoleto šovinys, tad ir sužeidimai būna rečiau, tačiau žinokite, kad paskui neverktumėt, kad nepagalvojote. Juo labiau, kad iš mažo atstumo purškiant, iš mažiau kaip kokio 0,5-1 metro, tai iš balionėlio gali susidaryti labai didelės tų chemikalijų koncentracijos.

Ašarinių dujų rūšys ir jų poveikis

Senesnės paprastos ašarinės dujos nepadėdavo, kai šuniukai užpuldavo ką nors, tai todėl reikdavo kokių nors labai gerų, nuo kurių šuniukams būtų blogai, o žmogus ir išvis nusibaigti gali.

Mes aišku turim krūvą visokios informacijos apie visokias ašarines dujas, bet šičionais parašom jums apie tai, kas yra svarbu. Tai čia žinokite, kad yra keturių rūšių užpuolikai, kuriuos skirtingos medžiagos skirtingai veikia, taip kad pagalvokite, ką renkatės, nes dar ims ir nesuveiks kas nors, kai labiausiai to reikės:

 • Paprasti užpuolikai, nuo kurių padeda visos ašarinės dujos, nes jie tiesiog yra paprasti užpuolikai
 • Girtuokliai, kuriems alkoholis yra nuskausminęs, tai nuo jų silpnokai padeda CN, nelabai stipriai, bet daug geriau CS, bet dažniausiai visai jau gerai padeda pipirinės dujos
 • Šunys ir panašūs gyvuliai, nuo kurių visai nepadeda CS, gana silpnai padeda CN, gana gerai padeda OC (pipirinės dujos)
 • Ligoniai, kuriem užėjęs deliriumas, tai nuo jų viskas silpnai tepadeda, tai ir dujos silpnai padės, bet paprastai suveikia tos, kurios padeda ir nuo šunų

O dar turėkit omeny, kad yra ir du svarbūs, bet dažnai užmirštami kriterijai:

 • Kenksmingumas, apie kurį jums daug visokių kliedesių pripasakos, nes tie kliedesiai būna paremti gamintojų tyrimais ant pelyčių, o ne nupurkštųjų baigtimis ligoninėse, taip kad čia žinokit, kad reikia šį bei tą žinot.
 • Poveikio greitis, kuris irgi labai svarbus, o jo jums irgi nepapasakos ir vis sakys, kad suveikia akimirksniu, bet išties akimirksniu tos dujos suveikia tik ant paprastų užpuolikų ir labai sėkmingai pataikius, o štai jau su visokiais girtuokliais ar šunimis tai jau uždelsimų būna kartais nemažų, o ir pataikyti sunku kartais.

CN

Irgi melejonai dujų, tik šį kartą CN, nes kuo daugiau skaičių, tuo daugiau veikia.

CN yra senos ir tos pačios tikriausios ašarinės dujos, kuriomis dešimtis metų buvo vaikomos visokios demonstracijos visame pasaulyje, o iš tų laikų, kai prie ruso buvo geriau, daugeliui atmenamos gražiu pavadinimu "Čeriomucha", kas reiškia tokį medį - ievą. Šiais laikais CN dujos jau retai kada pasitaiko, jas beveik pilnai išstūmė CS ir OC, tačiau būtent CN ir buvo pirmosiomis ašarinėmis dujomis balionėliuose, pagarsėjusiuose gražiu amerikonišku vardu "Chemical Mace" ("cheminis vėzdas").

CN dujos labai veikia akis, jų poveikis yra labai staigus, akimirksniu. Pagal savo poveikio greitumą jos sunkiai pralenkiamos: vos tik į akis pataiko, akys refleksiškai užsimerkia, o užpuolikas patiria maždaug tokį skausmą, lyg jam būtų su švitru smarkiai uždrožę per akies obuolį, dėl ko užpuolikas išsyk ima rėkti nesavu balsu, lyg skerdžiamas.

Bet užtat CN silpnai veikia girtuoklius, o jei tie labai girti, tai ir išvis beveik neveikia. Šunys CN labai nemėgsta, nes jiems dirgina uoslę ir graužia nosį, tačiau ginantis nuo šunų, reikia to CN labai daug, tai būna kartais balionėliai su CN nuo šunų, kur parašyta, kad į žmones jų purkšti negalima, nes dozės per didelės.

CN aukos dažniausiai patiria akių traumas, susijusias su cheminiu akies lęšiuko nudeginimu ir tinklainės pažeidimu, neretai bėrimais, o kartais net pūslėmis pareina oda, kartais CN sukelia ir mirtinus plaučių pažeidimus.

CS

Prieš 20 metų šitos buvo labai populiarios ir garsios Lietuvoje, nes visai netyčia ir nei už ką gatvėje galėjai būti nupurkštas, o veikė tai labai smarkiai. O paskui atsirado balionėliai su dar didesniais skaičiais, nes visi dibilai galvojo, kad kuo didesnis skaičius užrašytas, tuo daugiau dujų.

CS senais laikais dažnai buvo vadinamos paralitikais arba nervus paraližuojančiomis dujomis, bet tai yra visiškas ir atviras melas, nes nervus paraližuojančios medžiagos tiek bendro teturi su CS, kiek vištiena turi bendro su karbiuratoriais. Šiuo metu CS yra dažniausiai pasitaikančios ašarinės dujos, nes CN jau baigia išnykt. Kita vertus, ir pačias CS dujas jau išstumdinėja tokie chemikalai, kaip OC bei CR.

CS purškalas akis veikia silpniau negu CN, nors bendrai tai poveikis gana panašus, tačiau labai dirgina bronchus ir plaučius. Nors suveikia ir truputį lėčiau už CN, bet pakankamai greitai - per kokį pusę sekundės. Užtat poveikio trukmė būna gana ilga, ypač jei užpuolikas dujų įkvėps, tai ilgai krioks, kosės ir dus.

Nuo girtuoklių CS padeda geriau, tačiau pikti šunys į šitas dujas beveik nekreipia dėmesio: kol jiems į snukį eina dujų srovė, tol suka į šoną, o vos tik srovė baigiasi, vėl puola.

Dėl dujų balionėlių su CS traumos kyla kelis kartus dažniau, negu dėl kitų - dėl tos priežasties prieš Lietuvai įstojant į ES su tomis visomis ES normomis, CS Lietuvoje buvo uždraustas dėl kenksmingumo ir pavojingumo sveikatai. Dažniausi pažeidimai - plaučių, dėl kurių CS aukos dažnai pakliūna į ligonines, o kartais ir nusibaigia, be to dar dažnai pasitaiko kvėpavimo spazmai, dėl kurių nupurkštieji kartais iš nupurškimo vietos pakliūna visiškai tiesiai į gydomąjį morgą.

OC arba pipirinės dujos

Natūraliosios ekologiškos ir gamtos neteršiančios pipirinės OC dujos

OC, dar vadinamas Oleoresinum Capsicum, pipirinėmis dujomis arba kapsaicinu - tai menamai ekologiškas dalykas, kuris yra labai dvasingas, nes nekenkia gamtai ir yra ne chemija, o tai yra taip pat dvasinga, kaip laikyti ant pietų stalo ekologišką karviašūdį. Išties gi OC tėra kapsaicino tirpalas, kartais gaunamas iš natūralių raudonųjų pipirų, o dažniau tai išvis sintetinis, tik padažytas oranžiniais dažais, kad atrodytų natūraliau.

Kapsaicinas veikia lėtai - tai jo trūkumas, nes koks girtuoklis gali sureaguoti tik po kokių 3-5 sekundžių, kol ima degint visu stiprumu, o per tą laiką užpuolikas gali ir pritvoti. Dar vienas trūkumas - kad skirtingi žmonės yra labai skirtingai į kapsaiciną reaguojantys: tie, kurie labai mėgsta pipirus ir aštrius patiekalus, reaguoja daug kartų silpniau. Užtatai paskui pasakojami visokie kliedesiai, esą vokiečiai nesugeba pagaminti savo chemijos fabrikuose vienodo stiprumo kapsaicino tirpalo arba kad natūralūs pipirai skirtingi būna ir taip toliau. Užtat kapsaicinas veikia ir akis, ir plaučius, ir bronchus, ir odą, o tas poveikis trunka ilgai, netgi labai ilgai.

Nuo girtuoklių kapsaicinas padeda labai neblogai, tik aišku silpniau ir lėčiau, negu nuo blaivų. Bet užtat padeda, skirtingai nuo kokio nors CN. Nuo šunų irgi padeda, skirtingai nuo kokio nors CS. Ir netgi nuo visokių maniakų padeda, aišku, jei deliriumas nėra labai smarkus, nes kai smarkus deliriumas, tai išvis niekas nepadeda.

Traumos nuo kapsaicino būna galgi rečiau, negu nuo CS, tačiau sunkūs plaučių pažeidimai visgi pasitaiko pakankamai neretai, nes nors ir natūrali chemija, bet visvien chemija.

Kitokios egzotikos

Ten, kur negalima turėti visokių dujų balionėlių, žmonės verčiasi tuo, kad turi kažką prastesnio, kaip kad dažai, kuriais galima užpuoliko veidą nudažyti. Tai irgi visai neblogas dalykas, nes akis taip pat truputį graužia, o veidas spalvotu lieka gerą savaitę, netgi dažnai dažnai plaunant.

Dar būna kitokių egzotikų, kurių Lietuvoje gal ir nelabai paprastai nusipirksi, nes kartais jos ir neleidžiamos, bet būna, kad kas nors iš kažkur atsiveža ar kokiame turgelyje parduda, tai užtat irgi pasitaiko. Tai čia vat dažniausi variantai visokie:

 • CR savo poveikiu labai panašus į CS, visai neveikia šunų, tačiau žymiai geriau veikia girtuoklius, itin smarkiai dirgina akis. Dažniau būna koks nors iš Ukrainos, kartais iš Vakarų.
 • MPK savo poveikiu panašesnis į pipirines dujas, tačiau silpnesnis, bet užtat padeda nuo girtuoklių ir šunų. Dažniausiai būna iš kokios nors Rusijos ar Ukrainos atvežtas.
 • PAVA būna iš Vakarų, visomis savo savybėmis yra tas pats daiktas, kaip ir pipirinės dujos, tai ir nesiskiria beveik, nors dirginanti chemija tenai truputį skiriasi, maždaug tiek, kiek kiškis skiriasi nuo triušio.
 • Citrinų ekstraktas būna retai, tačiau labai geras, nors ir švelnus: išties nekenkia, nesukelia nei ten kokio skausminio šoko stipraus, nei plaučius pažeidžia, nebent tik kam nors gali alergiją sukelti, jei citrusiniams alergiškas. Maisto produktas, ko jūs norit.
 • Juodųjų pipirų ekstraktas pasitaiko pas amerikonus, skirtingai nuo raudonųjų pipirų, pasižymi dideliu kenksmingumu (oda gali pūslėpis nueiti, o plaučiai gali būti pažeisti visam gyvenimui), tačiau nuostabiai gerai veikia šunis ir taip pat yra ekologiškas.
 • Dažai būna iš kokios nors Prancūzijos ar Anglijos dažniausiai, nes tenai, kaip ir daugelyje kitų Vakarų šalių, nelegalu yra turėti ašarinių dujų, tai tie dažai visai beveik neveikia, tiktai kokiai savaitei užpuoliko veidą nudažo, užtat jį paskui pagal tai galima atpažint. Būna įvairių spalvų, dažniausiai kokie nors raudoni, žali ar mėlyni. Kartais būna ir paslėpti dažai, ultravioletiniai, kad užpuolikas galvotų, jog yra nenudažytas ir pasirodytų kur gatvėje, o tada įkliūtų policijai.

Visokie mišiniai ir pagerinimai

Kartais dar kad būtų geriau, tai būna, kad ir sumaišo tas dujas kelias kartu. Pavyzdžiui, dažniausiai dabar ima kokį OC ir į jį primaišo CN arba CS nes taip paprasčiau, daugiau poveikio nuo dujų įkvėpimo, o be to daug staigiau paveikia akis. Arba įmaišo kokių nors priedų pagerinimui, dažniausiai kokių nors tirpiklių ar kokios nors alyvos, kad visa chemija labiau prie odos priliptų ir giliau per odą prasiskverbtų.

Tarp pridedamų priedų būna dažniausiai kokie nors natūralūs produktai, kaip kad kokios nors paprastais būdais ir be jokio apdirbimo gaunami prieskonių ekstraktai, nes ten kaip nekaltą kokį priedą galima pridėt ir jokios reguliacimo normos kartais to nereguliuoja. Pavyzdžiui, kartais būna, kad juodųjų pipirų prideda, tai jie veikia taip pat staigiai, kaip CN, užtat labai geras papildymas toms pipirinėms dujoms. Arba būna, kad kokio garstyčių ekstrakto prideda, tai tas labai geras būna, nes šunų nosis jau visai smarkiai dirgina.

Dabar dar gi atsirado ir visokie ašarinių dujų mišiniai su dažais. Tai irgi geriau, nes ir apsiginsit nuo užpuoliko, ir jis dar pažymėtas bus. Bet aišku jau jei ant savęs apsipurkšit, kaip neretai būna, tai irgi savaitę laiko nuo visų slėpsitės.

Konstrukcija, didumas ir dujų kiekis

Policija naudoja visokius didelius ir galingus ašarinių dujų balionus, bet jūs tokių negausite

Vat čionai dabar pažiūrėkit į tokį dalyką, kad skirtingi balionėliai su tomis pačiomis dujomis irgi būna skirtingi. Ir pirmas skirtingumas yra toksai, kad balionėlis gali būti didelis ir ilgai purkšti, o gali būti mažas, bet trumpai purkšti. O visų tų cheminių chemikalijų tenai gali būti vienodai. Nes taip yra todėl, kad valdžia nustato, kiek maksimaliai kokių medžiagų gali būti. Taip kad nusipirksite didelį balioną, o jame chemijos bus tiek pat kaip ir mažiukiame balioniuke visai. Taip mažiukas balioniukas veiks labai galingai, nes koncentracija bus didelė, o didelis veiks daug silpniau, bet ilgiau purkš.

Tai vat jei bijot, kad jus koks vienas maniakas užpuls ir išprievartaus, tai geriau mažiukas balioniukas, nes su juo per sekundę netgi maniaką gali gautis nupurkšt. O vat jei bijote, kad kokia gauja iš būrio pacukų jus užpuls, tai geriau didelis balionas, nes tie ne tokie maniakai bus ir nupurkšt bus lengviau, bet purkšti reiks ilgai, nes jų bus daug.

Tik žinokit, kad visokie pardavėjai jums kabins makaronus ir siūlys belenką, ir gali taip ir nepasakyt šito svarbaus dalyko.

Dar labai svarbu žinoti, kad yra keturių rūšių purkštukai tuose balionėliuose, tai irgi svarbu, nes jie skirtingai veikia:

 • Plačios srovės (rūko) purkštukai, su kuriais labai lengva pataikyti, netgi kai beveik nesitaikai, nes susidaro didelis, kokio metrinio skersmens debesis, o tai yra labai patogu, ypač kai tų užpuolikų nemažai. Tačiau debesis sklinda ne taip toli, koncentracija jame mažesnė, o blogiausia jeigu vėjyje esate ir tas vėjas atgal į jus tą debesį nuneš. Mažoje patalpoje, kaip kokiame lifte ar laiptinės tambūre nuo to debesies ir patys uždusite.
 • Plonos srovės (čiurkšlės) purkštukai, kurie čiurškia tokią kaip vos ne srovelę iš kokio tirpalo, fontanėlį tokį. Su jais labai gerai, kad galima purkšti patalpoje, nes nesusidaro joks debesis. Koncentracija dujų labai didelė, tai į akis kai pataiko, tai išverčia iš kojų visai ne perkeltine prasme, o taip, lyg užpuolikui kas būtų davęs per dantis su kastetu. Tokie purkštukai saugesni ir vėjuotu oru, tačiau pataikyti su jais pakankamai keblu, ypač dar jei iš toliau ar jei užpuolikas vikriai bando išsisukti.
 • Vidutinės srovės purkštukai, kurie duoda debesį, tačiau siaurą, o per kokį metrą-du ta srovė yra pakankamai plona. Tai tokie purkštukai yra visvien mažom patalpom nelabai tinkami, tačiau vėjuotu oru saugesni, o koncentracija čiurkšlės visgi didesnė, taip kad smarkiau veikia. Dauguma atvejų, kai kalba eina apie platų purškimą, tai išties būna vidutinė srovė.
 • Kombinuoti purkštukai būna tokie, kur ir rūko debesį duoda, ir kartu debesies viduriu eina plona koncentruota čiurkšlelė. Tokie tipo labai geri ir su visais privalumais, o praktiškai tai tos plonos čiurkšlelės nesimato, užtat su ja pataikyti sunku, o debesis didelis, tai kokioje patalpoje patys irgi nukentėsit.

Tik žinokit, kad visokie pardavėjai kartais ir patys neskiria plačios čiurkšlės nuo siauros ir patys nesigaudo kartais, tai būna, kad išvis nesugebės paaiškinti ničnieko, nes jiems tai per sudėtinga. Dar baisiau, kad ir gamintojai prikuria kartais gudrių purkštukų, o patys nesugeba nurodyt, kokio tipo tas purkštukas, nes jų marketingistai nusprendžia, kad klientai buki ir nesupras.

Tai čia mes paprastai patariame: dauguma atvejų, išskyrus užpuolimus patalpose, geriausiai tinka vidutinės arba plačios čiurkšlės purkštukai. Tuo tarpu siaura plona srovele dažniau naudojasi policija, nes kai jie dažnai purškinėjasi, o ir pasitreniruoja, tai išmoksta taikliai purškinėt.

O dar vienas dalykas svarbus, tai kad netikėtumėte visais tais pasakojimais apie tai, kaip dujų balionėlis purškia per 10 metrų ir panašiai, nes visi tie purškimo nuotoliai yra parašomi taip, kad tik prie labai palankaus vėjo, labai taikliai nutaikius ir jei labai gerai pasiseks, nes užpuolikas stovės ramiai ir bus itin jautriai reaguojantis. O realiai tai visus tuos metrus sutrumpinkit dvigubai, taip kad jei parašyta, kad 3-5 metrų srovė, tai žinokit, kad patikima srovė bus 1,5-2,5 metro, o jau toliau tai kaip pasiseks.

Buitiniai patarimai apie balionėlius

Kadangi gyvenime ne visada būna viskas paprasta, tai todėl mes jums patarsime taip, kad naudos būtų ir iš kitų dalykų, nes ne visada galima kokį nors balionėlį įsigyti, o gal be to jūs gyvenate kur nors Anglijoje, tai tenai pavyzdžiui yra nelegalu turėti dujų balionėlį ir vien už jo turėjimą galite atsisėsti į kalėjimą. Ir taip dar krūvoje kitų ES šalių irgi. Todėl reikia žinoti ir alternatyvas.

Vienas patarimas moterims

Brangios moterys, kam jums tos ašarinės dujos, jei turite kvepalus ar odekoloną kažkokį, ar tai tualetinį vandenį, nuo kurių kvapo visi vyrai dūsta. Geri kvepalai (ne atiperspirantas-dezodorantas, o būtent kvepalai), kai jie yra aerozoliniame balionėlyje ir stiprūs, tai jie į akis pakliuvę veikia beveik taip pat gerai, kaip kokios ašarinės dujos. Tik toksai trūkumas, kad aerozoliniai kvepalai turi prastus purkštukus, tai su jais prastai purškiasi.

Kad kvepalus galėtumėte panaudoti tokiam naudingam tikslui, tereikia paprasto techninio sprendimo: paimkite purkštuką nuo antiperspiranto balionėlio, uždėkite jį ant kvepalų balionėlio ir tada jau bus gerai, nes purkš toli ir smarkiai.

Todėl geriau kvepalus nešiokitės purškiamame gerame balionėlyje, tai su jais jei papurkšite kelias sekundes į akis, tai dažnas užpuolikas paskui keturiomis ropinės ir verks.

Vienas patarimas vyrams

Brangūs vyrai, kam jums tos ašarinės dujos, jei visada galima turėti kokį nors angliarūgštės gesintuvą: taip jūs ir užtikrinsite priešgaisrinės saugos reikalavimus, ir turėsite daiktą, su kuriuo palyginus, netgi policijos naudojami profesionalūs balionai atrodys lyg vaikų žaidimas.

Didelėmis koncentracijomis angliarūgštė sukelia kvėpavimo spazmą, nuo kurio užpuolikas, įkvėpęs, gali paprasčiausiai išgriūt, o ypatingai žemos temperatūros angliarūgštės kristaliukai, kurie kartu su dujine angliarūgšte lekia, nudegina odą ir akis ne perkeltine, o tiesiogine prasme taip, kad paskui dėl nušalimų būna pūslės ir žaizdos beveik kaip nuo iprito, o srovė iš to gesintuvo būna tokia galinga, kad tokios iš jokio balionėlio negausit.

Todėl geriau turėkite gesintuvą, o ir nešiotis jį galima, nes tikras vyras turi pakankamai jėgos ir gali tuos kelis kilogramus tampytis su savimi.