Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Subskraibink Pipediją ant FB:

Daktaras Aiskauda

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Daktaras Aiskauda su mergaite, prašančia, kad šis pagydytų kačiuką, į kurio uodegą įsisegęs žvejybinis kabliukas

Daktaras Aiskauda - žymus personažas iš sovietmečio multikų, knygučių bei spektaklių.

Kažkadais nukopipyzdintas nuo anokio Daktaro Dolitlio, mat Kornejus Čiukovskis neturėjo fantazijos, kad pats kažką sukurt, o ant kapitalistinių kiaulių autorinių teisių komunistams buvo nusispjaut.

Ruseliai gi apie tą Dolitlį ar Hju Loftingą daugumoje nebuvo girdėję, tai aniems ir Aiskauda už gerą daiktą praėjo.

Kita vertus, kaip žinia, vėlyvuoju sovietmečiu buvo sukurta alternatyvi, kur kas gražesnė Aiskaudos atsiradimo versija.

Girdi, personažo prototipu išties tapo anoksai Vilniaus daktaras Cemachas Šabadas (Cemach Szabad), katrasai garsėjo, kaip tikra gerumo legenda ir suaugusiųjų, ir vaikų tarpe, o laisvu laiku už dyką gydydavo ne tik vaikus, bet ir jų augintinius.

Na, ir dar ėjo dabartines dr.S.Alperovičiaus pareigas ir buvo Žydų bendruomenės pirmininkas, bet čia smulkmena, palyginus su kačiukų gydimais.

Tai dabar Vilniaus senamiestyje, Mėsinių gatvėje gerajam daktarui Aiskaudai stovi paminklas, garsumu jau konkuruojantis su paminklu Frenkui Zapai.

Kažkatrie sionistai dar bandė bambėti, kad ten turėtu būti didingas ir raitas paminklas žymiam žydų veikėjui Cemachui Šabadui, sėdinčiam ant arklio su šūsnimi Toros ritinėliu rankose, bet manome, kad tas kuklus paminklėlis daktarui Aiskaudai su mergaite yra kur kas geriau.

O išvis tiksliausiai ir korektiškiausiai Aiskauda buvo apdainuotas Keistuolių teatro spektaklyje "Daktaras Stasys, arba Raudonojo kryžiaus keliai", tik bėda kad šio perfomanco neberodo, matyt dėl tų pačių supistai kapitalistinių autorinių teisių...