Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

CR

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

CR arba dibenzoksazepinas - puikios ir naujos, nuostabaus efektyvumo irgi populiarumo ašarinės dujos, kurios visokių pasaulio policijos dalinių ginkluotėje keičia ankstesnes CN beigi CS dujas, nes visais atžvigiais smarkesnės, o ir veikia daug ilgiau.

Dargi negana to, kaip paaiškėjo, CR efektyvumas toks geras, kad jau ir kariškiai vėlei susidomėjo tokiais junginiais, nes veikmingumas toks geras, kad esant geram užteršimui, net ir paprastas priešcheminis kostiumas menkai teapsaugo. Tai aišku, ten pas kariškius tie užterštumai kitokie būna, ne kaip pas civiliokus, bet tai jau irgi visvien kažką tai sako.

Taip kad ir klausimai čia jau įgauna kitą prasmę ir žymiai svarbiau pasidaro paklausti: kaip apsisaugoti nuo ašarinių dujų?


CR poveikis

CR yra viena iš stipriausių žmonijai žinomų dirginančių medžiagų. Akių graužimą ir visokius nemalonius pojūčius kelia jau tokios mažos koncentracijos, kad vos pora nanogramų litre sukelia poveikį. O jau kai dešimtadalį mikrogramo litre pasiekia, tai koncentracijos būna nepakeliamos. Bet smagiausias dalykas yra tai, kad anas garuoja pakankamai smarkiai (1mg/m3), kad ore susidarytų maždaug 10 kartų didesnė koncentracija už nepakeliamą, o tokia koncentracija jau kaip tik atitinka dydį, nuo kurio eilinis kareivis per minutę išvedamas iš rikiuotės.

Tai tasai išvedimas iš rikiuotės yra kaip tik tokia būsena, kai kareivis guli paslikas, apimtas kolapso ir jei jau jo iš užteršimo zonos neištemps kas nors, tai anas ir numirs tenai begulėdamas pusiau sąmoningoj būsenoje.

Tai dėl to, kad anasai garuoja, tai nuo jo beveik neapsaugo visokie paprasti respiratoriai, o dar silpniau apsaugo visokie marliniai raiščiai, taip kad gera apsauga - tiktai dujokaukė ir apsauginis cheminis kostiumas.

Vienok gi nuostabus CR poveikis odai: degina jis daug smarkiau, nei bet kokie kiti junginiai, o pakliuvęs ant odos, smarkiai graužia, su keldamas paraudonavimus. Bet dar prasčiau, kad dibenzoksazepinas tirpsta vandenyje, o vandenyje ištirpęs, aktyvizuojasi, taip kad prasiskverbia per odą dar giliau ir ima graužti dar smarkiau, sukeldamas dar klaikesnius skausmus. Maždaug 5-20mg CR suspensijos, pakliuvę ant odos, sukelia tokius pojūčius, lyg ten būtų užpilta verdančio vandens.

Negana to, CR pasižymi puikiu, itin tinkamu efektyvumu naudojant prieš visokius civilius: jo aktyvus poveikis trunka 4-6 valandas, o liekamasis poveikis, kuris pasireiškia kada CR apkrėsta oda suvilgoma vandeniu, užtrunka iki 48 valandų. Visą tą laiką pojūčiai pas žmogų būna tokie, kad jis verkia ir kamuojasi, o be to, visą tą laiką vystosi ir antriniai reiškiniai, kurie kartais baigiasi visai negerai. Tai specialiai tam, kad įsisavintų visi.

O dar ir gamtoje CR nesuyra, o ir prisikaupia visokiuose drabužiuose, kuriuose, jei tie nėra kelis kartus skalbiami ir skalaujami dideliais kiekiais vandens, išsilaikyti gali nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių, o paskui nuo kontakto su tokiais drabužiais ir vėl oda dirginama ir deginama, o ir rankos išsitepa žmonėms, o tie akis pasitrina ir štai ir vėl tas pat iš naujo: verkia žmogus, dejuoja, konjunktyvitai visokie vystosi ir taip toliau.

Bendrai tai daugeliu savo efektų CR ganėtinai primena kapsaiciną, tik kad veikia daug kartų smarkiau ir ilgiau. Dėl visokių poveikių letalinė baigtis irgi paprastai būna panaši, dažniausiai dėl plaučių pažeidimų.