Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


BeOS

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Maždaug kažkaip taip atrodė ta BeOS operacinė sistema. Langų viršus su mažesniais viršumis, kurie geltonos spalvos, atrodė visai gražiai ir maloniai. Ir šiaip viską darė žmonės, kurie dizaineriai, o ne tie iškrypėliai, kurie dizainino Windows. Taigi, buvo graži operacinė sistema.

BeOS - kokia tai operacinė sistema kadaise buvo, graži labai, greita ir pilna visokių patogumų kaip MacOS, tik dirbanti ant visų kompiuterių panašiai kaip Linux ir suinstaliuojama lengviau negu Windows. Ir greita labai.

BeOS sistema buvo sukurta visiškai nuo nulio, kaip skirta pirmiausiai PowerPC sistemoms, nors vėliau ir perkelta į x86 platformą. Dėl struktūruotumo daugelis spėliojo, kad sistema panaši į UNIX, bet realiai šita OS buvo sukurta visiškai atskirai ir nepriklausomai, tiesiog nuo nulio. Bet kad ir kokia gera buvo, BeOS neišplito, nepasiteisino ir ilgainiui buvo užmiršta.


BeOS operacinės sistemos atsiradimas

Kažkokia keista buvo istorija, kad tą BeOS sistemą, o tiksliau kompaniją sukūrė grupelė veikėjų, anksčiau vadovavusių Apple, o ir su aiškiu tikslu: anuomet, apie kokius 1995 metus jau visiems buvo aišku, kad Apple netemps ilgai su tuo MacOS, nes šioji tegul ir labai patogi ir graži, bet per ilgą laiką pasidarė gargariška, prastai palaiko multitaskingus ir tiek yra privelta, kad tobulint neina jau pro niekur.

Tai vat ir gimė biznio planas: sukurti labai gerą ir puikią OS, skirtą Mac kompiuteriams, padaryti taip, kad ji būtų daug geresnė už Apple gaminamą, o tada kad Apple greičiau apsispręstų, pasiūlyti tą OS ir paprastų PC rinkai. Tipo Apple vadai pamatys, kad jau plinta ir tarp PC kompiuterių šita sistema, tai išsigąs, kad praras savo šansą ir tada dar labiau norės pirkti. Taigi, Apple lyg ir buvo pradžioje susigundę, tačiau BeOS savininkai norėjo per daug pinigų - apie 300 milijonų dolerių, kai Apple norėjo apsieiti su 125 milijonais.

Vienok kažkaip reikalai netinkamai pajudėjo, nes galų gale Apple įsigijo NeXT su visa OpenStep sistema, katra buvo gal ir truputį lėtesnė, bet užtat savo atidirbtumu visa galva aukščiau. Apple už tą OpenStep 1996 metais sumokėjo 429 milijonus dolerių, tai po to jau ir pasidarė aišku, kad jokios BeOS tikrai jau nebepirks.

Paskui BeOS buvo parduota Palm kompanijai, bet ir šioji kažkaip neišsilaikė, tai ir BeOS galų gale dingo. Kaip sako, Palm firmai subyrėti padėjo kažkoksai tas pats buvęs Apple vadas, kuris su ta BeOS firma ir bandė daryti makles. Tai kai nepaėjo maklės su Apple, tai paskui kažkaip sėkmingai paėjo maklės su Palm. Tai po to Palm jau ir nebeatsigavo.

Žodžiu, graži ta BeOS sistema buvo, tiktai kad biznis tenai buvo smirdantis.



BeOS - tai viena iš IT ir kompiuterių istorijos temų

DEC VT100 terminal transparent.png

Istoriniai kompiuteriai:
BusicomVT-100Commodore 64Apple LisaAmiga 1000IBM PCENIACPDP-11PDP-8CrayAltair 8800Apple IApple IIMacintoshSinclair ZX SpectrumDVKElektronika BKSantaka
Svarbiausios operacinės sistemos:
MS-DOSOS/2UNIXWindowsBeOSQNXBSDLinuxWindows NTMacOSMac OS XNeXTSTEPDemos