Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Bartašiūno mokykla

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Juozo Bartašiūno vardo specialioji milicijos vidurinė mokykla visame gražume

Bartašiūno mokykla, Bartašiūnkė arba išvis oficialiai - tai TSRS vidaus reikalų ministerijos Vilniaus specialioji vidurinė J. Bartašiūno mokykla - taigi tiesiog tokia profkė buvo senais laikais, kai prie ruso buvo geriau, pavadinta paties Juozo Bartašiūno vardu, nes tenai ruošdavo visokius milicininkus, kurie paskui žmones užpuldavo, nors atseit saugoti turėdavo.

Ilgainiui Bartašiūnkė buvo performuota į kažkokią vadovaujančių darbuotojų mokyklą, tai ruošdavo ir visokius karininkus, o ir ne tik milicijai, bet ir sovietinei kariuomenei ar tai suvis KGB. Buvo įkurta senuose Tiškevičių rūmuose, tai iškilmingas buvo pastatas. Vienok visi mokyklos kursantai gyveno greta esančiame bendrabutyje, kur visi langai buvo su grotomis, kaip pas kalinius, o ir sąlygos panašios kaip kalėjime - tai tuo ir garsėjo šioji, kad milicininkus nuo pat pirmų dienų pratindavo prie kalėjimo tvarkos.

Įdomu, kad visa ta Bartašiūno milicijos mokykla buvo apjungta dar ir su vidaus reikalų kariuomenės daliniu, visai Vilniaus Senamiestyje įkurtu, o ir rengdavo paskui netgi nelabai aišku ką - ar tai kokius tai VRM kariuomenės seržantus, ar tai karininkus, ar tai išvis nesuprasi. Vienok kita vertus, kursantai būdavo panaudojami visokioms demonstracijoms vaikyt, kaip kad toji, kur po Romo Kalantos susideginimo vyko.

Tai paskui 1990 metais toji Juozo Bartašiūno spec. vidurinė buvo perimta Lietuvos, panaikinta, apjungta su Minsko milicijos aukštesniosios mokyklos Vilniaus filialu, Kauno milicijos mokykla ir dar kažkuo, o iš viso to buvo padaryta Policijos Akademija. Dar paskui pastatas buvo išvis suvisam perduotas VGTU, taip kad tenai dabar tėra kažkoks architektūros fakultetas.

Tai gal ir gerai, kad neliko tos mokyklos, nes ir nereikia.