Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Balandžio 1

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Tai čia jau Balandžio 1 pokštas

Balandžio Pirmoji - kitaip melagių diena ar kaip ten bepavadinsi - anokia tai šventė, tiesiog kalendorinė mėmė, per kurią viešai leistina stumdyti dūrą iš savo kolegų. Smagi diena, apibendrinus, bet dėja įstatymai tą dieną vis dar galioja, todėlei nebūtų protinga privažiuoti prie kokio policininko ir išvadinti jį pyderu.

Čia dar turim pridėti, kad matomai nors ir šventė, bet eina pagal kalendorių po kokios nors Kovo 31 dienos, o jau kitą dieną būna eilinė Balandžio 2, kur meluoti negalima, nes kitaip jus kokiu nors Pipedijos atstovu kažkas palaikys.

Visokios tai legendos byloja, kad melagių diena originalizuojasi dar ten viduramžiuose, Europoje. Maždaug tada jaugi formavosi krikščionybės pagrindai, o kai šią naują religiją priėmė prancūzai, jie jautėsi viršesni aplinkinių pagonių, tad šiems, švenčiant naujuosius metus vis dar pagal senąjį kalendorių, t. y. Balandžio Pirmąją, krikščionys iš jų ten visaip darkydavosi ir šaipydavosi.

O Lietuvoje ši nuostabi šventė paprastai pažymima ne tik artimųjų ir kolegų ratelyje. Kur kas didesnes melavimo apimtis bando parodyti masmedija savo spaudaluose beigi internetuose prirašinėjant krūvas kvailų humoru atsiduodančių straipsnių, kurie juokingi dažniausiai būna nebent patiems autoriams ir atatinkamiems redagtoriams.


Balandžio 1 dienos įvykiai

Reikia dar pridėti, kad šią dieną, Balandžio 1, būta ir įvykių visokių, kaip kurie iš jų buvę gal ir ne tikri, o išsigalvoti, o gal ir iš kokios nors paralelinės visatos atėję:

  • Šiandien visi ir visur tik ir meluoja. Visą teisybę dera atskleisti sutemus...


Dar apie Balandžio 1

Yra ir kitų mėnesių su dienomis, turinčiomis tą patį numerį, kaip ir Balandžio 1: