Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Autobusas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Autobusas - kaip koks troleibusas, bet dar ir smirdantis, nuo seno nekultūringas, kaip visad vėluojantis arba skubantis, o jau visiems įprasta, kad paskutinis pagal grafiką autobusas niekad neatvažiuoja, o to juk nebūna su troleibusais!

Taip kad čia jau reikia tarti, kad kažkas čia netvarkoj su tais autobusais Lietuvoj.

LAZ 697 ir atkreipkit dėmesį kad gražių formų yra ir stilingas.
PAZ 672, irgi atkreipkit dėmesį koks puikus ir gerai pravažiuojantis tarybinių laikų šedevras.

O nuo seno geriausias autobusas yra Ikarus, tai senesni žmonės visus didelius autobusus ir dabarties taip vadina. Nors dabarties jau labiau visokie Daimler-Benz, MAN, VOLVO ir kitokie plinta. O senu sovietmečiu dar būdavo visokių ypačiai šūdinų autobusų LAZ ir PAZ.

LAZ 697 tai buvo visai nieko, jis toks atrodė kaip didelis hipių VW autobusiukas nuo kurių dabar tempiasi praturtėję ir pražilę anų laikų palikuonys, nes prisimena laikus, kai mergos jiems duodavo ir rūkydavo žolę visi susėdę. Tai va tas LAZ 697 tai buvo gražus ir gražiu lenktu užpakaliu ir dar virš keleivių buvo tonuoti stoglangiai tokie mėlynai-violetiniai kaip ant geriausių niauktų chuligankių, ir tarp krėslų buvo patogūs tarpai. O paskui 1970 m. pradėjo gaminti LAZ 697M "Turist" ir jis buvo visiškas gaidys. Va taip ir sugadina gerus modelius dibilai.

O vat PAZ 672 ("pazikas" arba "kalchoznikas") tai buvo skirtas mažos apimties pervežimams ir buvo jau nuo 1968 metų matomas kaimo vietovėse per visą plačią tarybinę tėvynę. Buvo 23 sėdimos vietos bet skaitėsi kad talpina 45, tai visi mes prisimename kad su jais vežiojo studentus kalchoze nuo bendrabučio iki bulvių lauko. Biškį pasispaudus tilpdavo dvi grupės architektų, medikų ar fizikų (ypač atskaičiavus simuliantus ir skaiverius kurie išsiimdavo ambulatorijoje spravkę ir miegodavo iki pietų, tipo jiems gerklę skauda). Sėdynės buvo padidinto nepatogumo. Nelabai kam daugiau buvo tikęs, nes pravažumas buvo tik truputį geresnis už xujovą (28 cm prasvietas), benzino ekonomija buvo spolxuja (20 litrų/100 km), o maksimalus greitis buvo 80 km/h tai mentai jų gailėdavo, nes buvo bezobidni.

O dar nedažnas žino, kad Lietuva nuo Smetonos laikų turėjo autobusų gamyklą Kaune, katra autobusus gamino, ir Tarpukariu gamino, ir sovietmečiu gamino, tai čia buvo visokie autobusai KAG. Tai kaip kurie paskutiniai egzemplioriai iki šiol dar sako važinėja. Nes kai sakant, kai Sąjūdis sugriovė SSRS, tai ir KAG sugriuvo, nes jų autobusai buvo labai šūdini, mediniai kažkokie. Bet taigi kas įdomu, taigi jų pagamino gal kokį melejoną arba daugiau, neįtikėtinus kiekius, taip kad nedaug kas žino, kad Lietuva turėjo tikrą automobilių pramonę.

Taip vat pasižiūrėjus, tai šitas autobusas yra sugedęs. Nes visiškai tuščias ir dar žmonės ten laikraščius skaito, tai reiškia, kad nevažiuoja. Taip kad čia greičiausiai kažkoks fotošopas. Nes tikras autobusas būna pilnas prisigrūdęs ir jokių ten laikraščių nepaskaitysi

O kadangi Latvija niekad nebuvo tokia drąsi šalis kaip Lietuva, joje buvo gaminami tik autobusiukai, kurie teip ir vadinosi - Latvija.