Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Apyniai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Tai čia tos garsiosios apynių spurgos, katros savyje visą tą ir turi...

Apyniai - gi išties narkotinė žolė, katrą anksčiau dėdavo į alų. Čia gi įdomus reikalas, pasirodo: paprastasis apynys (lot. Humulus lupulus) – kanapinių (Cannabaceae) šeimos augalų rūšis, kai kuriuose kraštuose netgi taip ir vadinamas - vijokline kanape! Tai beje, iš apynių stiebų, kaip ir iš kanapių, irgi virvės daromos!

Tai beje, apyniai dedami į alų būna, nesgi ne tik skonis bei kvapas pagerėja, bet ir alus nesugįžta, mat šieji pasirodo visus mikrobus užmuša.

Tai pasirodo, kad negana to, kad apynių ir auginimas brangus, taigi jų eteriniai aliejai - mircenas ir humulenas - artimi kanabinoliui - tam pačiam kanapių komponentui, katrasis psichiką veikia! O tai negana to, apyniuose dar ir dar geresnės medžiagos yra - anokio prenylnaringenino (prenylnaringenin), katrasai moterims sukelia lytinio potraukio sustiprėjimą, o vyrams - spermos gamybą. Tai gal ir nekeista, kad kažkokios ten nerišlios JAV organizacijos kažkadais bandė įtraukti apynius į narkotikų sąrašus. Tai laimė, aludariai neleido, nors propagandos kažkokios apie visokius kliedesius ir buvo paskleistos, įskaitant ir pasakojimus, kaip apynių turinčio alaus išgėrę žmonės tampa impotentais. Tai čia jau kaip sakant, jūs mums parodykit nors vieną tokį, kuris tikro alaus įkalęs nenorėtų sekso!

Bet tai aišku, natūralūs apyniai - brangokas dalykas, tad dauguma alaus gamyklų vietoj jų į alų deda kažkokius koncentruotus aromatizatorius ("identiškus natūraliems" - čia taip vadinasi), katruose nei tų narkotikų, nei tų afrodiziakų nėra... O kai deda tikrų apynių, tai jau pagaili ir prideda 10 kart mažiau, nei reikėtų...

Tai dar aišku, verta žinot, kad apynių rūšių - gyvas velnias, o dažniau skirstomi jie į karčiuosius ir kvapiuosius - tai pirmi daugiau kartaus skonio duoda, o antri - daugiau kvapo. Tai irgi, tų afrodiziakų daugiau karčiuosiuose, o narkotikų - kvapiuosiuose... Na tai dar aišku, kai kurie būna sugalvoja apynius rūkyt, bet tai nelabai pasiteisina - lengvai garuojantys tie narkotikai, tai išgaruoja anksčiau, nei dūmai, tik vat išvirus ir gaunasi vartot.

Tai čia dar galim aišku prisimint lietuvių liaudies daraktorius, katrie sako, kad jei pagalvėn apynių spurgų prigrūsi, tai sapnuosi pasakas - tai irgi tas tiesa: ir užmigdo, ir kai prisikvėpuoji tų, tai tikrai sapnai spalvoti...

Tai čia gal tik dar galim pasakyt, kad naminį alų kai verdiesi, tai tų apynių pridėt gali kiek tik nori ir kokių tik nori.