Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Apokaliptiniai kliedesiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Apokaliptiniai kliedesiai, dar užvadinami kaip eschatologiniai kliedesiai - čia kai pacientas pasakoja ką nors apie tai, kad ateina pasaulio pabaiga - trumpai tariant, Apokalipsė. Kliedesių racionalumas gali smarkiai varijuoti - pradedant visokiais mistiniais kliedesiais apie visokius apokalipsės raitelius ir baigiant smarkiai racionalizuotais kliedesiais apie ateinantį III Pasaulinį karą.

Dažniausiai visgi būdingi tarpiniai variantai - mistika būna saikinga, paciento šnekos turi paranojinių kliedesių pavidalą, patys kliedesiai būna nežymiai racionalizuoti, pridengti kokiomis nors pseudomokslinėmis teorijomis apie kokį nors majų kalendorių, kokią nors planetą Nibiru ar kažkokius asteroidus.

Apokaliptiniai kliedesiai - viena iš dažnesnių indukuotųjų kliedesių rūšių, neretai eina kartu su mesianistiniais kliedesiais. Dažnai pasitaiko įvairiose sektose, ypač būdingi sektoms žudikėms, o ir šiaip, pagal tokią kliedesių rūšį išskiriama atskira sektų rūšis - apokaliptinės sektos.

Pastebėjus ryškius, intensyvius arba smarkiai neįprasto pobūdžio apokaliptinius kliedesius pas pacientą, pageidautina hospitalizacija, nes dėl įsivaizduojamos ateinančios pražūties pacientas gali imti elgtis neadekvačiai, sukelti pavojų sau ir aplinkiniams.

Itin sunkiais atvejais pasitaiko ir kita apokaliptinių kliedesių rūšis, kai pacientui viskas persimaišo su nihilistiniais kliedesiais, hipochondriniais kliedesiais ir sunkia psichoze - tada būna toksai Cotard sindromas, kur jau maža nepasirodo.