Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

386BSD

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

386BSD arba Jolix - tokia antikinė OS, kuri niekam jau visiškai neįdomi ir seniai užmiršta, nes niekur ir nenaudota, ale istoriškai svarbi, nes iš jos atgimė visokie tai UNIX, kurie kadaise buvo benudūstantys.

Anuomet prieš ketvirtį amžiaus vyko kokie tai UNIX karai, kurie baigėsi tuo, kad visi su visais užsibylinėjo, tai BSD sistemas kūręs Berklio Universitetas buvo paverstas užsipuolimų ir teisinių pretenzijų aukomis. Tai anie ėmė ir išleido kažkokią tai BSD Lite sistemą, kurioje buvo pašalinta viskas iš System V ir šiaip AT&T kodo - užtat ir vadinosi Lite. Tai toji Lite buvo kokia tai nedarbinga visai, bet užtat atviro kodo.

Paskui gi kokie tai atsirado hakeriai, kurie ėmė krapštyti tą atvirą kodą, kuris niekur nedirbdavo ir nepasileisdavo, pakol padarė, kad anas dirbtų ir pasileistų ant PC kompiuterių. Tai pirma šitaip gavosi BSDi, o paskui kai anie dalį pataisymų perdavė viešumai, o paskui dar ir kažkoksai iš jų programuotojų pabėgo pas opensorcininkus, tai ir gavosi šita 386BSD.

Šiaip tai ten du tokie programuotojai išties buvo, kurie vadinosi Lynne Jolitz ir William Jolitz, tai nuo jų ir kitas 386BSD pavadinimas - Jolix.

Tai išties kažkada buvo visai gal ir žinoma OS, bet paskui iš jos atsirado NetBSD, o paskui ir OpenBSD, o galų gale ir FreeBSD. Tai todėl čia istoriniais sumetimais ją ir aprašome, nes visokie mažvaikiai įsivaizduoja, kad normali OS yra koksai nors Linux, o išties tai nieko jie nesupranta.