Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Šiliniai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Šiliniai - viena iš pačių kraupiausių gaujų per Lietuvos istoriją, visiškai užterorizavo Telšius - Žemaitijos sostinę, taip kad šioji patapo šlykščia ir bjauria nusikalstamų atmatų kloaka. Teisėsauga iki šiol negali pasakyti, kiek gi nusikaltimų padarė šios gaujos vyrai, o tuo tarpu kuo ten teismai baigsis ar kas galus atseks, tai iki šiol nelabai aišku.

Šilinių gaujos steigėjas Vincas Šilys, pasižymintis kraštutiniu paranojiškumu, savo nedraugus ar potencialiai galinčias pasiskųsti aukas persekiodavo per visą Lietuvą, jų žmogžudystes organizuodavo net Vilniuje, kaip kad pagarsėjęs atvejis 1993, kaip buvo persekiojama Jonikų šeima, nepanorėjusi mokėt nalogų, tai negana kad dalį šeimos išžudė, tai sužeistą šeimos galvą, bandė nužudyti ir ligoninėje Vilniuje, o paskui ir išties nužudė. Labai panašiai buvo nužudytas ir verslininkas Rolandas Pocius.

Šilinių gauja ne tik terorizavo visus Telšius, bet ir policiją, kaip kalba žmonės, valdydama gerą pusę tenykščių mentų - irgi ne tiek atkatais, kiek teroru ir grąsinimais susidoroti ar išžudyti jų pačių šeimas.

Gaujos verslas buvo iki atvirumo debiliškas - ne tik reketas, bet imant ne procentus, o praktiškai viską, ką tik žmonės uždirbdavo (tipinis scenarijus - duoti kokiam verslininkui kiek užsidirbti ir tada jau viską atimti), padirbtų dolerių spausdinimas, aukso išgavimas iš radijo detalių ir taip toliau. Vėlesniais laikais - nelegalaus alkoholio gamyba ir pan.

Po to, kai apie 1998 šiuo ilgai slėptu reikalu susidomėjo ONTT, mat tiesiog statistiškai visokių ten atsitiktinių mirčių, savižudybių ir buitinių konfliktų skaičius išlindo už visų statistikos normų, Šilinių gauja ėmė masiškai šalinti galimus liudininkus, tad statistika dar labiau pliūptelėjo. Kai kuriais spėjimais per kelioliką savo aktyvios veiklos metų gauja nužudė kelis šimtus žmonių, taip sumušdama visus Lietuvos rekordus. Spaudoje buvo minimi atvejai, kai Telšių policija sunaikindavo žmogžudysčių įkalčius ar kankinimais versdavo gaujos vykdytus nusikaltimus prisiimti nekaltus žmones. Kaip kad 2003 byloje, kai net keliolika policininkų buvo įtarti globoję didžiulį nelegalios degtinės fabriką[1].

Labai stiprią visuomenės reakciją sukėlė labai įdomus Aukščiausiojo Apeliacinio teismo sprendimas išteisinti vienoje iš nužudymo bylų kelis labiausiai visus užveikusius Šilinių gaujos narius... Kalbama, kad po to išlikę Telšių verslininkai ėmė pirktis ginklus ir šaudyti tuos pačius Šilinius pakampėmis - nes geriau jau sėst į kalėjimą, nei pačiam būti užmuštam.

Tai čia ir Pipedija nori pridurti: Kaunas, Kaunas, teisėsauga korumpuota... Jūs pažiūrėkit į Telšius, kas ten dedasi!


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.

  1. http://kauno.diena.lt/dienrastis/kita/stt-akiratyje-telsiu-policijos-pareigunai-10565