Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šablonas:Vasario 1 dienos įvykiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
  • 1411 metais per Torūnės sutartį buvo užbaigtas Lietuvos ir Lenkijos karas prieš Kryžiuočių ordiną, o tuo pačiu ir pasirašyta, kad Žemaitija priklauso Lietuvai.
  • 1662 metais Kinija okupavo Taivaną, tuo metu paversdama jį savo dalimi.
  • 1863 metais Lietuvoje prasidėjo sukilimas, kurį paskelbė Lietuvos provincijos komitetas. Sukilimas prieš Rusijos okupantus buvo sunkus ir aršus, tačiau baigėsi pralaimėjimu kitais metais.
  • 1922 metais Vilniuje įvyko pirmas okupacinio Vidurio Lietuvos Seimo posėdis. Šitas Seimas buvo sukurtas tik tam, kad suimituotų Vidurio Lietuvos valstybingumą, o paskui, jei Lietuva nesutiks jungtis sutartimi į sąjungą su Lenkija, galėtų šantažuoti Lietuvą, grasinant visišku Vilniaus praradimu.
  • 1930 metais rimčiausias oficiozinis britiškas laikraštis "The Times" išspausdino keistą, naujovišką įdomybę - specialų žodinį uždavinį-mįslę, pavadintą kryžiažodžiu. Kryžiažodžiai jau buvo spausdinami kelerius metus įvairiuose laikraščiuose ir žurnaluose, tačiau rimtesni leidiniai vis dar jų vengė. Po to, kai kryžiažodžius pradėjo spausdinti "The Times", kryžiažodžiai tapo tiesiog neatskiriama laikraščių dalimi.
  • 1942 metais prasidėjo pirmosios Amerikos Balso radijo transliacijos. Ši radijo stotis pirmiausiai transliavo laidas vokiečių kalba, skirtas nacistinės Vokietijos gyventojams, tačiau greitai pradėjo ir transliacijas kitomis pasaulio kalbomis. Vėliau daugelį metų šios radijo stoties transliacijos buvo vienu iš svarbiausių informacijos šaltinių daugybei SSRS okupuotų šalių.
  • 1945 metais Ekvadoras paskelbė karą Vokietijai.
  • 1956 metais šią dieną spaudė kraupūs šalčiai, o Utenoje buvo užfiksuota -43 laipsnių temperatūra.
  • 1959 metais per visuotinį referendumą, kuris įvyko demokratiškoje tiesioginės demokratijos valstybėje Šveicarijoje gyventojai nusprendė nesuteikti moterims balsavimo teisės. Štai taip gražiai veikia ta tiesioginė demokratija, apie kurią vis kliedi visokie iš šiknos išlindę marginalai, pagal Rusijos užsakymus reguliariai vis bandantys nuleisti referendumų kartelę.
  • 1964 metais JAV užvaldė bitlomanija, nes The Beatles gabalas "I Want to Hold Your Hand" tapo hitu nr.1.
  • 1968 metais buvo nufilmuotas ir nufotografuotas tokio Šiaurės Vietnamo karininko Nguyễn Văn Lém sušaudymas, kurį įvykdė Pietų Vietnamo policijos vadas Nguyễn Ngọc Loan. Nuotrauka atrodė labai baisiai ir ją matydami, visi labai gailėjo to šiaurės vietnamiečio ir baisėjosi tuo Pietų Vietnamo policininku, nes nežinojo realios situacijos. Nuotrauka netgi gavo 1969 metų Pulicerio apdovanojimą. Reali gi situacija buvo paprasta - komunistas buvo masinis žmogžudys, sučiuptas prie kapavietės, kurioje ruošėsi palaidoti krūvą savo tik ką nužudytų aukų. Jis buvo tik ką nužudęs Pietų Vietnamo kariuomenės pulkininką Nguyễn Tuân, jo žmoną, šešis vaikus ir 80 metų amžiaus senutę jo motiną. Kasant kapavietę, prie kurios sučiuptas žmogžudys, buvo surasti 30 žmonių lavonai. Vykstant karui ir teroristiniams aktams (kaip tik tuo metu vyko aršus Šiaurės Vietnamo puolimas), sučiuptą komunistų teroristą čia pat gatvėje ir nušovė Pietų Vietnamo policijos vadas, o tą sušaudymą nufotografavo žurnalistai. Rezultate klaikus žmogžudys žiniasklaidoje pasirodė kaip vargšė nekalta auka, o žmogžudį nušovęs policininkas buvo sukompromituotas.
  • 1971 metais JAV surengti tyrimai parodė, kad maždaug trečdalis JAV moksleivių yra rūkę marichuaną. Tačiau vietoje to, kad pripažintų realybę, JAV valdžia tiktai sustiprino karą prieš narkotikus ir visokių žolės rūkytojų persekiojimus. Prireikė kone pusės šimtmečio, kol tie patys žolę rūkę moksleiviai tapo įstatymų leidėjais ir JAV valdžia ėmė pripažinti realybę - kad žolė nėra sunkusis narkotikas ir kad ją paprasčiau yra legalizuoti.
  • 1994 metais įsigaliojo Šengeno zonos sutartis, pagal kurią buvo įvesta reali kelionių Europoje laisvė.
  • 2000 metais buvo priimtas Liustracijos įstatymas. Įstatymo esmė buvo labai paprasta: jei žmogus buvo slaptu KGB agentu ar darbuotoju, tai jis gali pats prisipažinti ir daugiau nedirbti pačių svarbiausių valstybinių darbų, tačiau likti neatskleistu visuomenei, bet jei neprisipažins - tai bus baudžiamas ir atskleidžiamas. Įstatymas leido išvengti šantažo, kurį galėjo vykdyti Rusijos FSB, o tuo pačiu labai stipriai sumažino FSB įtaką Lietuvoje, nes ši rusų tarnyba ėmė bijoti šantažuoti buvusius KGB narius. Beje, Liustracijos įstatymo suteiktas slaptumas negalioja, jei toksai slaptu paliktas buvęs KGB agentas tampa prezidentu, Seimo nariu, ministru, teisėju, prokuroru ar panašiai - tokiu atveju asmens dalyvavimas KGB veikloje visvien yra paviešinamas.
  • 2001 metais litas buvo perrištas nuo dolerio prie euro. Anksčiau vieną dolerį buvo galima gauti už 4 litus, dabar gi už eurą pasidarė nesuprantamas 3,4528 lito. Tiesa, kadangi euro kursas tuo metu labai stipriai ir greitai pradėjo kilti dolerio atžvilgiu, žmonės labai džiaugėsi, mat lito perkamoji galia ėmė itin greitai didėti. Ypatingai smarkiai tai pasijuto įvairių buitinės elektronikos, elektros ir IT prekių rinkoje, kur nemažai prekių jau per pirmą pusmetį atpigo keliasdešimčia procentų.
  • 2003 metais įvyko Space Shuttle aparato "Columbia" katastrofa. Grįždamas į Žemę, kosminis laivas sprogo. Žuvo visi 7 juo skridę astronautai.
  • 2012 metais įvairūs meteorologai pranešė, kad šiandien šaltis jau pasiekė ar tik ne 25 laipsnius šaltumos. Ir dar jie pasakoja, kad greitai atšals ir iki -30, o paskui - ir dar labiau. Šitaip bešąlant, temperatūra nukris iki -50, -70, -100, -200, -300 ir taip toliau, pakolei visas oras pavirs suskystintomis dujomis, o tada neturėsime kuo kvėpuoti. Tačiau dujos užtat bus pigesnės, nes jos visur upeliais tekės. Vienok mokiniams, kaip sako, dėl šalčio jau nereikia eiti į mokyklą, o tuo džiaugiasi ir mokytojai.
  • O štai 2021 metais šią dieną šalta nebuvo, gal tik kokie 5 laipsniai, bet užtat visur buvo koronavirusas, o todėl ir karantinas, tad mokiniai mokėsi iš namų ir niekur nėjo, o tiktai po truputį degraduodami jau kelintą mėnesį per pamokas žaidė kompiuterinius žaidimus, vaizduodami mokymąsi ir nieko neišmokdami.
  • 2023 metais šią dieną Lietuvos meteorologai paskelbė, kad sausį buvo pasiektas visų laikų rekordas - per visą mėnesį per visą Lietuvą tebuvo 5 valandos, kada kur nors išvis švietė saulė. Tai kažkur matyt ji ir išvis net nepašvietė.
  • 2024 metais gi šią dieną buvo 2 laipsniai šilumos, tačiau apsiniaukę ir nyku.