Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šablonas:Rugsėjo 16 dienos įvykiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
  • 1918 metais toksai JAV verslininkas William Durant sukūrė kompaniją General Motors. Kadangi pinigų visai gamyklai sukurti jis neturėjo, tai užsiėmė tarpininkavimu ir į GM steigimą jis įtraukė dvi kitas, jau įsivažiavusias firmas - Oldsmobile ir Buick, paskui prie tos kompanijos prijungė ir keletą kitų, iš kurių garsiausia buvo tokia Cadillac. Dar vėliau, iš uždirbtų pinigų jis sukūrė Chevrolet firmą, kuri buvo labai sėkminga, tada jau dalį pastarosios firmos akcijų pardavęs, vėl prisipirko General Motors akcijų, tada šitaip vėl tapo šios firmos vadovu, tada su šia firma iš savęs nusipirko likusias Chevrolet akcijas ir galų gale per šitokias machinacijas tapo pagrindiniu General Motors savininku. Tačiau kadangi su savo machinacijomis sustoti negalėjo, tai pradėjo žaisti akcijų biržose, prasilošė ir kiti akcininkai firmos vardu išpirko iš jo likusias General Motors akcijas, o tada jį patį išmetė. Išmetus įmonės kūrėją, General Motors pradėjo visai gerai sektis, tad firma sėkmingai augo ir vienu metu tapo netgi didžiausia pasaulyje automobilių gamintoja. Tuo tarpu General Motors kūrėjas toliau dar bandė kažką daryti, steigti kitas automobilių firmas, tačiau galų gale subankrutavo.
  • 1945 metais Marijampolėje buvo įsteigtas Lietuvos išlaisvinimo komitetas - organizacija, kuri jungė įvairias partizanų ir prieš SSRS okupaciją kovojančų žmonių grupes. Deja, jau po kelių mėnesių NKVD sugebėjo sučiupti daug partizanų, atsekė įvairius jų ryšius, suėmė komiteto dalyvius, o vėliau juos kankino ir nužudė.
  • 1959 metais buvo pasauliui pademonstruotas pirmasis kopijavimo aparatas, kurį pagamino Xerox. Nuo to laiko visam pasaulyje neretai belenkoks kopijavimo aparatas pavadinamas tiesiog Xerox arba kseroksu, nes taip jau yra, nes čia jau gavosi bendrinis žodis.
  • 1963 metais susikūrė Malaizija, į kurios sudėtį įėjo Malajų federacija, Singapūras, Šiaurės Borneo ir Saravakas. Tiesa, greitai visus kažkodėl užkniso Singapūras, tad šis buvo išmestas per prievartą, kas tapo gan unikaliu atveju visokių federacinių valstybių istorijoje.
  • 1970 metais pirmą kartą po ištisų 7 metų geriausia ir populiariausia Didžiosios Britanijos grupe netapo The Beatles, nes ši grupė tiesiog subyrėjo, kai visi grupės nariai neapsikentė Yoko Ono daromų nesąmonių. Taigi, pirmąja grupe šiais metais tapo Led Zeppelin, tais metais susilaukusi tiesiog žvėriško populiarumo.
  • 1975 metais Papua Naujoji Gvinėja gavo nepriklausomybę nuo Australijos
  • 1979 metais 8 Rytų Vokietijos gyventojai pabėgo iš komunizmo į Vakarų Vokietiją, susikonstravę nuosavą karšto oro balioną. Anuo laiku į Vakarus žmonėms pabėgti gaudavosi arba per stebuklą, arba per neįtikėtiną išradingumą. Šis bandymas pasprukti pavyko tiktai iš antro karto, o Stasi (Vokietijos KGB) paskui uždraudė pardavinėti audinius bent kiek didesniais kiekiais, o taip pat įvedė privalomą propano-butano balionų registraciją ir tų balionų išdavimą žmonėms tik su specialiais leidimais. Pabėgusių žmonių šeimų nariai buvo suimti, tardomi, dalis nuteista kelerių metų trukmės kalėjimo bausmėmis tiesiog tam, kad nuo pabėgimo būtų atgrąsinti kiti žmonės.
  • 1983 metais toksai aktorius Arnold Schwarzenegger gavo JAV pilietybę. Tais laikais nedaugelis galvojo, kad šis jaunas aktorius ateityje taps ne tik neįtikėtino garsumo žvaigžde, bet netgi ir tikru Amerikos simboliu.
  • 1987 metais pasirašyta Monrealio sutartis, pagal kurią daugelis pasaulio šalių įsipareigojo saugoti ozono sluoksnį ir apriboti gamybą ir naudojimą tų medžiagų, kurios sukelia ozono skyles. Ėmusis gan drastiškų ribojimo priemonių, prieš kurias protestavo daug gamintojų, pavyko apriboti ozono skylių augimą. Nors ozono skylių apimtys sumažėjo gana saikingai, tos skylės bent jau nustojo augti didžiuliais tempais, kaip augo iki tol. Taigi, padidinta ultravioleto sukeltų nudegimų rizika išliko, bet bent jau netapo mirtinai pavojinga.
  • 1992 metais garsusis George Soros užsidirbo daugiau kaip milijardą dolerių pelno, sužaidęs ant kažkokio svaro sterlingų pardavimo ir kažkaip su savo kažkokiais biržos žaidimais pataikęs ant devalvacijos, kurią darė Didžioji Britanija.