Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Šablonas:Gruodžio 3 dienos įvykiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
  • 1984 metais šią dieną įvyko Bhopal katastrofa, kur tokia Union Carbide kompanija gamino metilo izocianatą, chemikalą, kuris panašus į I Pasaulinio karo laikų cheminius ginklus, o ir gaminamas yra iš fosgeno. Tai vat, vieną naktį kažkokia ten cisterna sutrūko, tas izocianatas ėmė veržtis lauk ir jo debesis nuskriejo link gana netoli nuo fabriko buvusių lūšnynų, o paskui ir link kitų rajonų. Iš viso per porą valandų ištekėjo apie 40 tonų metilizocianato, tą pat dieną nuo jo žuvo beveik 4000 žmonių. Dar apie 8000 mirė per ateinančias dvi savaites, o dar 8000 per kelis vėlesnius metus. Viso dėl dujų nuotekio beveik 20 tūkstančių žmonių mirė, o maždaug apie 500 tūkstančių gavo didesnius ar mažesnius sužeidimus, daugiausiai - lėtines plaučių ligas.
  • 1989 metais Maltoje susitikę Ronaldas Reiganas ir Michailas Gorbačiovas paskelbė, kad jau gal laikas pabaigti Šaltąjį karą.
  • 1990 metais esą susivienijo Rytų Vokietija ir Vakarų Vokietija - apie tą rašo Vikipedija, bet meluoja - išties susivienijimas įvyko spalio 3 dieną, t.y., dviem mėnesiais anksčiau.
  • 1991 metais buvo esą panaikintas KGB, bet išties jo vietoje su tais pačiais visais darbuotojais iš kažkur atsirado FSB.