Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Lituanicon logotipas.jpg
Dėmesio dėmesio, didžiausias Lietuvos fantastikos festivalis - Lituanicon, vyks ir šiemet! Apsilankykite Lituanicon puslapyje, o taip pat užsiregistruokite ir FB evente!

Černiachovskas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Kadaise tuose pastatuose buvo ar tai kažkokios kareivinės, ar tai kalėjimas, na, vat ir gavosi kalėjimas, tai taip ir yra iki šiolei.
Štai dabar vat ta atseit ligoninė atrodo taip - tipiškas kalėjimas, tiktai su papildomais papildymais, kad pacientus kankina visokiais elektros šokais, neuroleptikais ir panašiai, o vietoje slaugytojų - kalėjimo prižiūrėtojai.

Černiachovskas - miestas Kaliningrado srityje, vienas iš netolimų Lietuvai. Turi labai didelę karinę bazę ir dar kalėjimo tipo psichiatrinę ligoninę, į kurią ilgą laiką buvo vežami sunkiau pataisomi disidentai, o ir nedisidentai iš LTSR, nes anuomet buvo tokia baudžiamoji psichiatrija.

Černiachovsko specialios paskirties psichiatrinė ligoninė buvo įkurta 1965 metais, ir skirta pagrindinai Lietuvai aptarnauti. Kadangi tai buvo sunkiausio lygio psichiatrinė ligoninė, iš tų, kurios priklausė jau ne Sveikatos apsaugos ministerijai, o Vidaus reikalų ministerijai, o realiai buvo valdomos KGB, tai tokios ligoninės Lietuvoje statyti nenorėjo. Kad lietuviai kartais įtakos kažkokios nedarytų. Tai pastatė Kaliningrado srityje, šalia Lietuvos.

Bendrai tai būdavo taip, kad jei jau koksai disidentas pakliūdavo į Černiachovską, tai daugeliu atvejų iš tenai ir negrįždavo, nes ten jį ir palaidodavo. Sąlygos sovietinėse kalėjimo tipo psichiatrinėse būdavo daug prastesnės, nei kalėjimuose. Negana to, kad nebuvo rūpinamasi, kaip ten suimtieji išgyvens, tai visi prižiūrėtojai žinojo, kad nesvarbu, kas kuo besiskųstų, viskas bus nurašyta ant to, kad kaliniai patys kalti, nes jie gi yra psichai. Taigi, visiškai nežmoniškas kalinių mušimas čia būdavo įprastas dalykas.

Iki nebuvo Černiachovsko psichiatrinės ligoninės, tuos sunkiausius Lietuvos disidentus siųsdavo į Rygos kalėjimo tipo psichiatrinę ligoninę. Tai Rygoje buvo visokie latviai ir ten KGB nenorėjo maišymosi, kad negana to dar ir lietuviai būtų. Tai tam ir pastatė Černiachovsko psichiatrinę.

Šiais laikais oficialiai šita ligoninė vadinasi Kaliningrado specializuoto tipo psichiatrinė ligoninė su intensyvia stebėsena (rus. Калининградская психиатрическая больница специализированного типа с интенсивным наблюдением). Tai iš esmės gaunasi kaip ir kalėjimas, tik naudojamas ne kalėjimiškiems tikslams. Kadangi Rusijoje baudžiamoji psichiatrija niekada niekur nebuvo išnykusi, tai ligoninė egzistuoja, o štai neseniai dar ir smarkiai atsiremontavo. Bent jau oficialiai ji gali talpinti 550 ligonių. Realiai kiek talpina - niekas nežino.

Gandai iš istorijos pasakoja dar, kad kartą toje ligoninėje neapsikentę nuolatinio mušimo, kankinimų ir žeminimų, ligoniai kartą sukilo ir paėmė įkaitais didesnę dalį personalo. Tai ligoninės direktorius pažadėjo, kad daugiau taip nebebus. Ir vos tik tuos įkaitus paleido, tai ligoninė taip sugrįžo į įprastas kankinimų praktikas, kad jau po savaitės apie pusė tų sukilime dalyvavusių pacientų (o dalyvavo beveik visi) numirė nuo visokių atsitiktinų susirgimų, pradedant kaulų lūžiais ir baigiant uždusimu nuo savaiminių priežasčių. Daugiau tokių sukilimų nebepasitaikė, nes prižiūrėtojų skaičius buvo smarkiai padidintas.