Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šablonas:Gegužės 25 dienos įvykiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
  • 1895 metais buvo įkurta nepriklausoma Formozos respublika. Vėliau per visokias sudėtingas peripetijas jos pagrindu atsirado dabartinis Taivanas.
  • 1908 metais nukrito Akmenės meteoritas. Užmuštų žmonių lyg ir nebuvo.
  • 1920 metais Lietuva priėmė metrinę matų sistemą. Ilgio vienetu tapo metras, tūrio vienetu litras, svorio vienetu kilogramas ir panašiai.
  • 1924 metais Lietuvoje atsirado Tautinis olimpinis komitetas, o tuo pačiu Lietuva pirmą kartą visoje savo istorijoje sudalyvavo Olimpinėse žaidynėse, kurios tąsyk vyko Paryžiuje. Dalyvavimas buvo paprastas - Lietuvos futbolo komanda žaidė prieš Šveicariją ir sausai gavo į kaulus, prakišdama 9:0 šveicarų naudai.
  • 1935 metais, vykdydamas savo masinius valymus, sovietinis diktatorius Josifas Stalinas panaikino didžiausią įtaką turėjusią komunistinę organizaciją - Senųjų bolševikų sąjungą. Šioje organizacijoje buvo tie komunistai, kurie bolševikų partijos nariais tapo dar Rusijos imperijos laikais. Kadangi daugybė šių narių turėjo kraštutinai plačius ir stiprius tarpusavio ryšius, o taip pat buvo kaip reikiant durni, rėksmingi ir agresyvūs (daugelis - dar ir žmogžudžiai), Stalinui jie kėlė nemažą grėsmę. Taigi, visa šita organizacija pirmiausiai buvo panaikinta, o vėliau dauguma jos narių buvo susodinti į kalėjimus ir iššaudyti, kad nekeltų Stalinui grėsmės.
  • 1953 metais JAV įvykdė jau dešimtą savo branduolinio ginklo bandymą. Bandymas vadinosi "Upshot-Knothole Grable", vyko Nevados poligone, buvo 15 kilotonų galios (t.y., panašus, kaip Hirošimos ir Nagasakio bombos) ir įdomus buvo tuo, kad tai buvo pirmas pasaulyje branduolinio pabūklo bandymas. Čia išbandyta buvo kraštutinai maža ir kompaktiška atominė bomba, sukonstruota kaip patrankos sviedinys. Tiesa, pabūklas irgi buvo specialus - 280 milimetrų kalibro M65 haubica buvo sukonstruota specialiai šiam branduoliniam sviediniui. Kurį laiką šis pabūklas buvo JAV ginkluotėje, kaip specialus branduolinės lauko artilerijos pabūklas, galintis šaudyti maždaug iki 25-30 kilometrų nuotoliu. Tiesa, kadangi branduoliniai užtaisai greitai tobulėjo - radosi dar mažesni sviediniai gerokai mažesniems pabūklams, o kartu radosi ir raketos, galinčios didesnius užtaisus nunešti gerokai toliau. Taigi, jau vos po penkerių metų M65 pabūklas buvo pradėtas laikyti atgyvenusiu, o galutinai pašalintas iš ginkluotės 1963.
  • 1961 metais JAV prezidentas John Kennedy paskelbė apie tai, kad pradeda skrydžių į Mėnulį programą, pagal kurią dar šį dešimtmetį turi įvykti nusileidimas Mėnulyje. Taip prasidėjo Apollo programa.
  • 1977 metais Komunistinėje Kinijoje nustotas drausti Viljamas Šekspyras su savo pjesėmis. Faktiškai šitai reiškė, kad galų gale baigėsi dar 1966 prasidėjusi Kultūrinė revoliucija, kurioje, kartu su chunveibinų masiškai vykdomomis žmonių žudynėmis, buvo draudžiama ir viskas, kas tik susiję su Vakarų kultūra.
  • 1977 metais kino teatruose parodytas pirmas Žvaigždžių karų filmas. Filmo populiarumas buvo neįtikėtino populiarumo ir sumušė visus to meto filmų pardavimo rekordus. Tiesa, filmo pavadinimas buvo smarkiai klaidinantis - "Star Wars. Episode IV: A New Hope", t.y., "Žvaigždžių karai. Epizodas IV: Naujoji viltis". Kiti, ankstesni epizodai išėjo vėliau. Šitas keistas epizodų numeravimas kuriam laikui buvo sukėlęs šiokią tokią sąmokslo teoriją, kad filmas kaip tai gautas iš ateities su laiko mašina, todėl ir supainiotas eiliškumas. Teorijos šalininkai aiškino, kad tokio modernaus filmo tuo metu sukurti buvo neįmanoma.
  • 1978 metais JAV Nortvesto universitete (Northwestern University) įvyko pirmas Unabomberio surengtas teroristinis aktas. Tiesa, šitą kartą pavyko išvengti žuvusiųjų.
  • 1983 metais į pasaulį išėjo trečias Žvaigždžių karų filmas - "Star Wars. Episode VI: Return of the Jedi". Tai buvo trečias ir paskutinis originalios trilogijos filmas. Labiausiai užkietėję Star Wars fanai šitą filmą laiko paskutiniu tikru Star Wars filmu.
  • 2009 metais Šiaurės Korėja surengė antrą savo branduolinio ginklo bandymą. Šis buvo galingesnis, labiau vykęs, nei pirmasis. Skirtingais vertinimais, jo galia buvo maždaug tarp 1,5 ir 7 kilotonų, labiausiai tikėtina - maždaug apie 2,5 kilotonos.
  • 2009 metais Mongolijos opozicija paskelbė pergalę per prezidento rinkimus.
  • 2011 metais reinkarnavosi Artūras Zuokas.
  • 2020 metais šią dieną toksai Derek Chauvin, Mineapolio policininkas, befilmuojant žmonėms tiesiog šiaip sau nei už nieką nužudė kažkokį suimtą ir antrankiais surakintą smulkų pažeidėją George Floyd. Pakolei aplinkiniai filmavo, o suimtasis švogždė, kad jam trūksta oro ir jis miršta, policininkas šaltu ir abejingu žvilgsniu žiūrėjo kažkur į filmuojančius ir į orą ir nuobodžavo, tuo pat koja spausdamas aukos kaklą. Tai tęsėsi apie 8 minutes, kol auka mirė. Po to prasidėjo iki tol dar nematyto masto protestai, nubangavę per visą Ameriką, kai kuriose valstijose prie protestuotojų prisidėjo ir išėjo mitinguoti netgi ir teisėsauga, policininkai. Aišku, kartu kilo ir didžiulė riaušių bei plėšimų banga. Viskas tęsėsi ilgai, ir netgi praėjus savaitei, atrodė, kad reikalai tik sunkėja, bet niekaip nesitaiso.
  • 2021 šią dieną Seimas balsavo dėl sankcijų Baltarusijai. Lietuvos Seimas, reaguodamas į priverstinį keleivinio lėktuvo nutupdymą ir keleivio pagrobimą Minske gegužės 23 dieną, pavadino tai Baltarusijos įvykdytu valstybinio terorizmo aktu ir paragino tarptautines finansines institucijas nutraukti pagalbą Baltarusijos valstybiniams projektams. Už Seimo rezoliuciją "Dėl Baltarusijos įvykdyto valstybinio terorizmo akto prieš civilinį orlaivį FR 4978" antradienį balsavo 124 parlamentarai, vienas – LŽVS narys Valius Ąžuolas susilaikė, o paskui aiškino, kad jam iškilo kokių tai klausimų apie kokį tai teisinį pagrindą.
  • 2018 metais visoje ES privalomąja tvarka ir pilna galia įsigaliojo BDAR arba GDPR, dar žinomas, kaip "Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas". Šiuo reglamentu šiais laikais labai dažnai dangstosi įvairūs apsišikę valdininkai, kurie bijo duoti kokius nors duomenis. Tai dabartiniais laikais, jei tik kažkoksai valdininkas ne į temą pradeda vapėti apie BDAR, tai jau išsyk galima įtarti, kad jis arba labai durnas ir nesuvokia ką šneka, arba yra prisišikęs iki ausų ir kažko labai smarkiai bijo.