You are looking at the HTML representation of the XML format.
HTML is good for debugging, but is unsuitable for application use.
Specify the format parameter to change the output format.
To see the non HTML representation of the XML format, set format=xml.
See the complete documentation, or API help for more information.
<?xml version="1.0"?>
<api>
 <query-continue>
  <allpages gapcontinue="Reaktyvinės_psichozės" />
 </query-continue>
 <query>
  <pages>
   <page pageid="17422" ns="0" title="Reaktyviniai kliedesiai">
    <revisions>
     <rev contentformat="text/x-wiki" contentmodel="wikitext" xml:space="preserve">'''Reaktyviniai kliedesiai''' - [[antriniai kliedesiai su patogeneze]], kylantys dėl [[reaktyvinė psichozė|reaktyvinės psichozės]]. Taip pat priskiriami [[psichogeniniai kliedesiai|psichogeniniams kliedesiams]].

Tipiški reaktyviniai kliedesiai kyla dėl visokių trauminių, stresinių ir neurotinių priežasčių, dažniausiai tai visokie [[persekiojimo kliedesiai]], ypač tokie kaip [[santykių kliedesiai]], [[pavydo kliedesiai]], [[meilės kliedesiai]], tačiau visada su kilme, kuri yra paremta psichologiniais aspektais. Neretai prie reaktyvinių kliedesių priskiriami ir [[kalbiniai kliedesiai]].

Reaktyviniai kliedesiai linkę stiprėti, jei vyksta kokie nors įvykiai, kurie su tais kliedesiais susiderina. Pvz., vyras kankinasi pavydu dėl nuolatinių žmonos flirtavimų su kitais vyrais, paskui išvažiuoja į komandiruotę, grįžta diena anksčiau ir tyliai įėjęs į butą, aptinka savo žmoną besipisančią su kokiu nors tipažu. Dėl streso pas vyrą išsivysto aiškūs reaktyviniai kliedesiai, kur jam jau ima vaidentis, kad žmona visur su visais pisasi, bet jei žmona paskui ir toliau flirtuoja su kitais tipažais, kliedesiai gali dar labiau sustiprėti.[[Category:Kliedesiai]]</rev>
    </revisions>
   </page>
   <page pageid="17286" ns="0" title="Reaktyvinis sužadinimas">
    <revisions>
     <rev contentformat="text/x-wiki" contentmodel="wikitext" xml:space="preserve">'''Reaktyvinis sužadinimas''', dar vadinamas kaip '''paniškas sužadinimas''', '''psichogeninis sužadinimas''' ir panašiai - specifinė [[sužadinimas|sužadinimo]] rūšis, kylanti dėl reakcijos į kokius nors smarkiai psichiką traumuojančius įvykius. Paciento elgesiui būdingas didelis nerišlumas, [[dezorientacija]], daug nekoordinuotų judesių arba priešingai - [[stuporas]], taip pat verksmingumas, nerišli kalba ir pan..

Traumos pobūdis gali būti įvairus, tačiau dažniausiai tai įvykiai, sukėlę itin stiprų [[stresas|stresą]] ir pavojų paciento [[gyvybė|gyvybei]] ar jo pasaulio suvokimo vientisumui (pvz., artimų žmonių mirtis). Dėl tokių einamuoju momentu vykstančių įvykių paciento mąstymas gali sutrikti ir įsijungti instinktyvios reakcijos, neatitinkančios racionalaus elgesio normų.

Pacientas reaktyvinio sužadinimo metu elgiasi nerišliai, simptomatika gali smarkiai varijuoti priklausomai nuo traumą sukėlusio faktoriaus ir paties paciento [[asmenybės tipas|asmenybės tipo]]. Požymiai gali būti įvairūs - pradedant monotonišku sužadinimu su visokiais nerišliais skleidžiamais garsais, psichogeninio [[stuporas|stuporo]] iki [[fuga|fugos]], kai pacientas lekia kur papuola kaip akis išdegęs ir užsiima neaišku kuo. Sunkiais atvejais gali būti ir [[melancholinis raptusas|melancholinio raptuso]] požymių su savižala ar netgi savižudybe.

Neretai pastebimi [[psichogeniniai kliedesiai]], [[stuporas]], [[reaktyvinė psichozė|reaktyvinės psichozės]] požymiai.

Esant didelėms katastrofoms, pas pacientus gali atsirasti [[indukuotoji psichozė|indukuotosios psichozės]] požymių, dėl kurių reaktyvinis sužadinimas gali apimti dideles grupes žmonių, kas savo ruožtu tik padidina pacientų paniką ir sukelia pavojų, jog jie susžialos patys ar sužalos vieni kitus.[[Category:Simptomai]]</rev>
    </revisions>
   </page>
  </pages>
 </query>
</api>